تفسیر سوره برائت

0
155
تفسیر سوره برائت آیت الله خامنه ای

کتاب تفسیر سوره برائت به بیان حضرت آیت الله خامنه‌ای، پیاده شده مباحث ایشان حول موضوع «مبارزه با طاغوت» است که می‌تواند منبعی خواندنی برای عموم مردم باشد.

معرفی کتاب

تفسیر سوره برائت کتابی است برگرفته از سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم حضرت آیت الله خامنه‌ای در مدرسه‌ی «میرزاجعفر» مشهد (دانشگاه رضوی فعلی) که در کنار تفسیر دیگر سوره‌های قرآن، همچون سوره‌های مبارکه‌ی مائده، انفال و یونس مورد تبیین و بررسی قرار گرفت.

روش به‌کار رفته در جلسات تفسیری مدرسه «میرزاجعفر»، «روش اجتهادی» است که در آن بر استفاده و راهیابی به مقصود آیات با استفاده از تفکر و تعقل تأکید شده است. ضمن اینکه در کنار روش عقلی، استفاده از روش تفسیری «قرآن به قرآن» و بهره‌گیری معتنابه از روایات کاملاً مشهود است.

این جلسات به دلیل مضمون و محتوای روشنگرانه و کاربردی آن در زنده کردن روح اسلامی در مخاطبان از سوی رژیم طاغوت به‌شدت مورد توجه و کنترل بوده است. از این رو هم خوراک فکری عموم جامعه و هم درسنامه‌ای برای فراگرفتن قواعد تفسیری برای کارشناسان حوزه علوم قرآنی محسوب می‌شود.

خرید کتاب

علاقمندان می‌توانند برای خرید کتاب تفسیر سوره برائت حضرت آیت الله خامنه‌ای به پایگاه اینترنتی انتشارات انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید