درس‌های قرآن برای کودکان به زبان انیمیشن

0
646

درس‌های قرآن برای کودکان به زبان انیمیشن پیشنهادی است برای همه کسانی که می‌خواهند مفاهیم قرآنی را به زبان داستان مصور به کودکان بیاموزند.

عنوان ایده: درس‌های قرآن برای کودکان به زبان انیمیشن

وضعیت ایده: ایده برگزیده در فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا

ایده‌پرداز: آقای طه حاج محمدی

توضیح تفصیلی

طراحی داستان‌های قرآنی به زبان کودکان یکی از مهمترین خلاءهای جامعه امروز ماست. از این رو پیشنهاد می‌شود مفاهیم قرآنی موردنیاز کودک از آیات قرآن استخراج شود و در قالب انیمیشن‌های چند دقیقه‌ای آماده شود. همچنین شایسته است از کودکان برای بیان آیه و یا قسمتی از داستان یا قصه قرآنی استفاده شود که در انتقال معارف قرآنی به کودکان اثر ویژه‌ای خواهد داشت.

ابتدا درس‌های قرآنی که مناسب زندگی و فهم کودکان باشد، از قرآن کریم استخراج و به زبان ساده تبیین می‌شود. سپس این درس اخلاقی برای جذابیت بیشتر در قالب داستانی در یک جنگل به نام جنگل شوربا نوشته می‌شود. به این ترتیب که هر بار میان برخی حیوانات جنگل بر سر مساله‌ای قابل فهم برای کودکان درگیری رخ می‌دهد سپس آنها برای داوری به نزد «قوی دانا» می‌روند و او ضمن داوری در این درگیری، یک درس اخلاقی قرآنی را به زبان ساده بیان می‌کند و آنها نیز پند می‌گیرند. بخش‌هایی از متن این داستان‌ها به صورت شعر کودکانه بیان و اجرا شده است. در این مجموعه همچنین صدای حیوانات شرکت‌کننده در متن داستان دوبله شده است. از این مجموعه تاکنون 5 قسمت ساخته شده است که در هر 5 قسمت، مقطع سنی هدف سنین 4 تا 7 سال بوده است.

پیام آقای طه حاج محمدی به دبیرخانه فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا

وجود چنین فراخوان‌هایی لازم است چون کسانی که ایده‌های قرآنی کاربردی دارند و زیر نظر هیچ ارگانی نیستنند می‌توانند مجالی برای ابراز و بیان بیابند.در کل خیلی خوب بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید