تقویم و کاربرگ رمضان

0
194

ایده تقویم و کاربرگ رمضان پیشنهادی است برای همه والدینی که میخواهند یک ماه رمضان متفاوت و جذاب را برای فرزندشان رقم بزنند تا علاوه بر سرگرمی، معارف قرآنی را نیز بیاموزند.

ایده: تقویم و کاربرگ رمضان

وضعیت ایده: ایده برگزیده فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا

ایده‌پرداز: خانم فریبا آزادی

توضیح اجمالی

در ماه مبارک رمضان، تقویم و کاربرگی برای کودکان و خردسالان تنظیم کنیم که برای کودک در هر روز ماه مبارک، یک فعالیت تعریف کرده باشد. اجرای هر فعالیت روزانه با یک هدیه در پایان روز  ضمانت می‌شود. فعالیت‌ها باید به گونه‌ای باشد که با برانگیختن حس کنجکاوی کودک، او را وادار کند تا به تقویم مراجعه کند، فعالیت روزانه خود را ببیند و آن را انجام دهد. این تقویم می‌تواند به جذاب شدن ایام ماه رمضان برای کودک ما کمک کند.

همچنین می‌توانیم در کنار تقویم، یک کاربرگ ویژه داشته باشیم که امکان پیگیری فعالیت‌ها، ترجمه آیات و روایات و محاسبه اعمال در آن لحاظ شده باشد. بنا بر تاکید روایات دینی بر «حاسبوا قبل ان تحاسبو» و ضرورت محاسبه اعمال، در کاربرگ فانوس‌های تعبیه شده است که کودک با رنگ‌آمیزی آن، اعمالی را که انجام داده است، ثبت می‎کند.

فعالیت دیگر، قرائت روزانه بخشی از جزء سی‌ام قرآن است به نحوی که تا پایان ماه مبارک، کودک بتواند یک مرتبه تمام جزء سی را ختم نماید. علاوه برآن، تکمیل جدول، رنگ‌آمیزی و دیگر فعالیت‌ها می‌تواند آموزش مباحث دینی و معنوی را به کودکان به دلیل توام بودن با سرگرمی امری شیرین و جذاب نماید.

پیام خانم آزادی به دبیرخانه فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا

در روزگاری که قرآن مهجور است و از فعالیت‌های روزمره به کنار گذاشته شده است، همین که سازمان تبلیغات پای کار آمد و فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا اجرا شد، نشان از تلاش این نهاد در تروج فرهنگ قران و عملی شدن معارف آن دارد. در ارائه حضوری ایده‌های قرآنی، برخورداری ایده‌پردازان از وقت مناسب برای ارائه، و اعطای به موقع هدایا بعد از رقابت و هدیه ترجمه خواندنی قرآن کریم، عالی بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید