اپلیکیشن تعاملی ابابیل

0
198

اپلیکیشن تعاملی ابابیل نرم‌افزار ویژه حافظان قرآن است که می‌توانند در بستر آن، به بازگویی آیات قرآنی و حفظ سوره‌ها بپردازند و در آموخته‌هایشان را از طریق ارتباط با اساتید اصلاح و تکمیل نمایند.

ایده: اپلیکیشن تعاملی ابابیل

وضعیت ایده: ایده برگزیده فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا

ایده‌پرداز: خانم حانیه پایور روانشناس و مدرس، موسس تشکل‌های «شباب الزینب» و «حورا»

توضیح تفصیلی ایده

امکان تعامل حافظان سراسر کشور با همدیگر و همچنین تعامل حافظان قرآن با اساتید مطرح کشوری را فراهم می‌کند تا بتوانند آموزش ببینند و رفع اشکال کنند و کلاس‌های آفلاین و آنلاین داشته باشند. این اپ تعاملی، به امکانات دیگری متصل هست مثل بازی، یک کاراکتر سخنگویی که محدودسازی شده و سیستم خطادهی داره و صرفا می‌تواند مباحث قرآنی را بازگویی نمایند. اگر قرآن‌آموزان، کودکان و نوجوانان آیات قرآنی را همراه با این عروسک و کاراکتر بخواهند صحبت کنند، بازگردانی می‌شود و در صورتی که اشتباه تلفظ بشود، سیستم خطادهی اجازه نخواهد داد و کاراکتر خاموش خواهد بود. کاراکتر یک ابابیل (پرنده سخنگو) هست.

همچنین ما یک عروسک سخنگوی قرآنی را خواهیم داشت که درواقع این عروسک سخنگوی قرآنی به اپ اتصال دارد و می‌تواند به عنوان عروسک سخنگوی قرآنی روانه بازار شود تا با آن ارتباط و تعامل داشته باشند و فرآیند حفظ بهتری را داشته باشند.

پیام خانم حانیه پایور به دبیرخانه فراخوان بهار قرآن در خزان کرونا

فراخوان بهار قران در خزان کرونا یکی از بهترین تجارب من در زمینه ایده‌پردازی بود و بابت شرکت در چنین فراخوانی بسیار خوشحالم. من در فراخوان‌های زیادی، از جمله «فراخوان ایده‌پردازی مسجدی» و «فراخوان ایده‌پردازی شامخ» با محوریت غدیر شرکت کرده بودم اما سطح فراخوان بهار قران در خزان کرونا را به دلیل پیگیری‌های انجام شده که هنوز هم ادامه دارد بالاتر می‌بینم. امیدوارم ایده‌هایی که منتخب شده، به اجرا برسد. دوستانی هم که در این فراخوانحضور داشتند، همگی بتوانند ایده‌هایشان را به اجرا برساننند چون اجرای ایده از ایده‌پردازی مهمتر است و امیدواریم بتوانیم در راستای اعتلای فرهنگ قرآنی قدمی برداریم. بویژه اعتلای قرآن در جمع خانواده و موانست نوجوانان و جوانان و خانواده با مفاهیم قرآنی بویژه در این شرایطی که بحران کرونا گریبان‌گیر بیشتر کشورهای جهان شده و اینکه مبادا از فعالیت‌های قرآنی دور بمانیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید