طرح آموزشی بسته‌های بازی‌آموز

0
169
طرح آموزشی بسته‌های بازی‌آموز

طرح آموزشی بسته‌های بازی‌آموز پیشنهادی است به موسسات و خانه‌های قرآنی تا در ایام کرونایی همچنان ارتباط خود را با قرآن آموزان خود حفظ نمایند و در ارتقاء آموزشی و فرهنگی ایشان بکوشند.

عنوان طرح: طرح آموزشی بسته‌های بازی‌آموز

وضعیت ایده: طرح برگزیده فراخوان سراسری بهار قرآن در خزان کرونا

ایده‌پردازی: فاطمه محمدصالحی، مدیریت موسسه آیه‌های زندگی

توضیح تفصیلی

کودکان 7 سال به لحاظ سنی اقتضائات آموزشی متفاوتی را دارند، بدین جهت که سایر سنین می‌توانند برای آموزش از بسته‌های آموزشی آنلاین یا مجازی استفاده نمایند.

پیشنهاد این است که با ترکیب نیازهای آموزشی، نیازهای مهارتی، هیجان‌محور و از جمع آنها باید به این نقطه رسید که بچه‌ها در عین کودکی کردن، باید آموزش‌های لازم را ببینند و برای مراحل بعدی دوران عمر خود آماده بشوند، از این رو تهیه یک بسته آموزشی ضروری است.

ویژگی این بسته، در مقام اجرایی در حداقل ممکن از فضای مجازی استفاده می‌کند، خانواده را نه به مثابه عنصری در مقابل موسسات که باید به ما کمک کند، در کنار ما قرار دهد. از این رو طرح آموزشی ویژه‌ای برای ایشان درنظر گرفته می‌شود و هر مادر خواهد توانست، ارتقاء و بازآموزی داشته باشد و به عنوان یک مربی به موسسات کمک کند.

 پیامدهای این اتفاق در درجه اول به خودباروی  و احساس نشاطشان و به قدرت کار تربیتی مادران کمک می‌کند و ما می‌توانیم ‌از برکات این طرح را در بلندمدت بیشتر ملاحظه کنیم.

روش اجرا

بعد دیگر مسئله، محتوای بسته‌های بازی‌آموز است. این بسته‌ها بر اساس 30 هفته آموزشی اتفاق می‌افتد و به صورت سلسله‌وار هست و پیش آزمون و پس آزمونی که گرفته می‌شود و با این سیستم می‌توان به نقطه هدف رسید.

دستاوردهای  طرح

بستر کار این بسته به دنبال افزایش توانمندی بچه‌ها و میزان تمرکز و توجه بچه‌ها هست.

هدف اول بحث انس بچه‌ها با اطلاعات دانشی و تعهد آنها برای آشنایی با باروهای اسلامی است که در زمینه قرآن و اهل‌بیت که دورنمای کار از قبل مشخص شده وارد می‌شوند.

هدف دوم انس کودک با مباحث دینی هست که به دانش عمومی او در این زمینه افزوده خواهد شد.

 هدف سوم تقویت مهارت هنری هست و رشد اعتماد به نفس بچه‌ها در کنار کسب دانش علمی موردنیاز ایشان

هدف چهارم کمک به توانایی سنی بچه‌ها.

این چهار حوزه تحت عناوین خاصی کار می‌شود. آموزش مجازی، آموزش خصوصی حضوری، آموزش پکیج محور و کارآفرینی.

اتفاق کارآفرینی در این بستر بسیار مهم است. با توجه به انعطاف پذیری موردنیاز در هر سیستم آموزشی و ضرورت توصیه مقام معظم رهبری بر اینکه کار جمعی اتفاق بیافتد، سبک زندگی در نظر گرفته شده در بسته بازی‌آموز بر اساس صفات موردنیاز برای گروه سنی کودک و به صورت غیر مستقیم در عناوین این بسته آموزشی ساری و جاری است.

حتی موسساتی که فقط 20 شاگرد دارند می‌توانند در این پروسه به جمع ما بپیوندند و کمک شود به اینکه کار آموزشی در همه مراکز رونق بگیرد و بتوانیم به شیوه‌ای که به جهت علمی مورد نیاز این گروه سنی هست، کار پیش برود.

پیام خانم محمدصالحی مدیرعامل موسسه آیه‌های زندگی

لازم می‌دانم در مورد برگزاری رویداد «فراخوان بهار قران در خزان کرونا» از نگاه تخصصی و خلاقانه جاری در آن تشکر کنم که کمک کرده است تا سطح تلاش آموزشی و فرهنگی ارتقاء پیدا کند و متولیان فرهنگی و کارآفرینی و نهادهای اجرایی که در سطح جامعه وجود دارند، با بازخوردهای درست علمی و با راهنمایی که به اجرایی شدن کار کمک می‌کند، خلاءهای موجود در طرح‌ها را جبران کنند و باعث شود جهش تولید در بستر فعالیت‌های کار فرهنگی موسسات قرآنی محقق شود و ظهور یابد. این تقدیر تشکری است که بنده به نمایندگی از همه نمایندگان موسسات قرآنی به هیئت اجرایی جشنواره تقدیم می‌کنم و امیدوارم برای محقق شدن برنامه این سلسله ادامه یابد و ما بتوانیم موضوعی پیش برویم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید