طرح ملی تلاوت طرحی برای همه

0
207

با راه‌اندازی سامانه ملی طرح تلاوت همه فعالیت‌های این طرح از نام‌نویسی گرفته تا استعداد‌یابی، برگزاری دوره‌ها و ارائه منابع و سرفصل‌ها به صورت مجازی انجام می‌شود.حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت چنین خبر داده است که پس از شیوع ویروس کرونا و دنبال کردن آموزش‌های قاریان نوجوان حاضر در طرح به صورت مجازی، تصمیم گرفتیم تا سامانه جامعی را در این زمینه طراحی کنیم تا همه فعالیت‌های طرح از نام‌نویسی، استعداد‌یابی، برگزاری دوره‌ها و ارائه منابع و سرفصل‌ها از طریق فضای مجازی مهیا شود و به لطف خدا این سامانه اوایل خرداد‌ماه رونمایی می‌شود.

تا پیش از این مؤسساتی به عنوان عامل طرح ملی تلاوت در استان‌ها کار را دنبال می‌کردند از این رو ممکن بود برخی از نوجوانان مستعد در تلاوت به‌دلیل دوری مسیر نتوانند در طرح شرکت کنند اما با راه‌اندازی این سامانه جامع همه در همه شهرها و روستاها می‌توانند در طرح ملی تلاوت شرکت کنند و تمام فرآیند ثبت‌نام، آزمون اولیه، مصاحبه، برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی و ارائه منابع طرح از طریق سامانه جامع طرح ملی تلاوت انجام می‌شود.

به منظور یکپارچه‌سازی کامل طرح ملی تلاوت کتاب طرح ملی تلاوت آماده چاپ شده است و نهایتاً یک پک آموزشی کامل را در اختیار قرآن‌آموزان و مؤسسات قرار داده می‌شود تا به صورت کاملاً یکپارچه و هماهنگ موضوع آموزش را پیش ببرند. البته تا پیش از این هم برنامه‌ها و سرفصل‌های آموزشی به همراه منابع در اختیار مؤسسات قرار می‌گرفت اما با چاپ کتاب و راه‌اندازی سامانه جامع موضوع یکسان‌سازی درس‌ها و آموزش‌ها به بیش از ۹۰ درصد خواهد رسید.

علاقه‌مندان به شرکت در طرح ملی تلاوت می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام از ابتدای خرداد‌ماه به سایت طرح ملی تلاوت به نشانی مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید