پرسش و پاسخ قرآنی

0
231

گاهی یک پرسش و پاسخ قرآنی ساده می‌تواند به ما کمک کند تا حس کنجکاوی کودک خود را برانگیزیم و او را با خود در آموزش قرآن همراه کنیم. فرصتی که شاید در این روزهای کرونایی بیشتر از هر وقت دیگر در دسترس ماست.

توضیح تفصیلی

آموزش قرآن به کودکان لوازم و ملاحظات مهمی دارد که معمولا ذهن والدین را به خود مشغول می‌کند. از یک طرف بچه‌ها نمی‌توانند همیشه پابه‌پای ما و به اندازه ما قرآن بخوانند. از طرفی شاید درک بسیاری از مفاهیم و عبارات قرآنی برای آنها دشوار باشد.

بنابراین به جای اینکه بخواهیم اصرار کنیم تا آنها مثل ما و به اندازه ما قرآن بخوانند، بهتر است ذهن آنها را با قرآن هر چه بیشتر درگیر کنیم تا مراجعه بیشتری به قرآن داشته باشند. شاید بهترین شیوه این باشد که یک بسته پرسش و پاسخ قرآنی برای کودک آماده کنیم و هر هفته یا روزانه ذهن او را با یک پرسش قرآنی درگیر نماییم.

روزانه طرح یک پرسش قرآنی همراه با آدرس‌ها و نشانه‌هایی که والدین می‌تواند بچه‌ها را به سوی قرآن جلب نماید. در پایان هر روز والدین پاسخ‌ها را دریافت کرده و پاسخ کامل را به بچه‌ها ارائه می‌دهند و یا یک گفتگوی کوتاه آن مطلب را در ذهن کودک تکمیل می‌کنند.

لوازم اجرای ایده

مجری ایده: والدین

مخاطب: کودک و نوجوان

وسایل موردنیاز: دفترچه سوالات قرآنی

زمان اجرا: روزانه، هفتگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید